pasování na čtenáře

Čtenáři

Prvňáčci vstoupili do světa čtenářů

V pátek 19. června 2026 navštívili žáci prvních tříd Městskou knihovnu v Odrách. Čekala je zde slavnostní událost – pasování na čtenáře.

Paní knihovnice a knihovnické strašidlo si pro děti připravily malou zkoušku. Každý prvňáček přečetl kousek pohádky O veliké řepě a dokázal tak, že se během prvního školního roku naučil číst.

Poté už následovalo samotné pasování. Knihovnické strašidlo postupně vyvolávalo děti a slavnostně je pasovalo na čtenáře. Za svou snahu dostaly děti pasovací listinu, drobný dárek a také knížku, do které se s chutí začetly hned po návratu do školy.

Všem novým čtenářům gratulujeme a přejeme jim, aby je knihy provázely na každém kroku a aby v nich vždy našli nové příběhy, dobrodružství i radost ze čtení.

Mgr. Lenka Šmatelková

Pasování na čtenáře