pasování na čtenáře
Prvňáčci vstoupili do světa čtenářů
V pátek 19. června 2026 navštívili žáci prvních tříd Městskou knihovnu v Odrách. Čekala je zde slavnostní událost – pasování na čtenáře.
Paní knihovnice a knihovnické strašidlo si pro děti připravily malou zkoušku. Každý prvňáček přečetl kousek pohádky O veliké řepě a dokázal tak, že se během prvního školního roku naučil číst.
Poté už následovalo samotné pasování. Knihovnické strašidlo postupně vyvolávalo děti a slavnostně je pasovalo na čtenáře. Za svou snahu dostaly děti pasovací listinu, drobný dárek a také knížku, do které se s chutí začetly hned po návratu do školy.
Všem novým čtenářům gratulujeme a přejeme jim, aby je knihy provázely na každém kroku a aby v nich vždy našli nové příběhy, dobrodružství i radost ze čtení.
Mgr. Lenka Šmatelková